Jak pielęgnować ogród w szkle? - Las w słoiku TinyGarden

Nasze kompozycje, to praktycznie samowystarczalny ekosystem. Poprzez zamknięty obieg wody rośliny same wytwarzają tlen niezbędny do funkcjonowania i odpowiedniego wzrostu. Tiny Garden to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zapominają o regularnym podlewaniu kwiatów. Las w słoiku to wspaniały i niepowtarzalny prezent dla najbliższej osoby, wzbogaci wystrój każdego wnętrza domu, biura czy też hotelu.

Miejsce:

Kompozycje należy umieścić w PÓŁCIENIU, w pewnej odległości od okien. Błędem jest stawianie słoików na parapetach i tarasach, gdzie duże nasłonecznienie może spowodować gnicie lub wysuszenie kompozycji.

Podlewanie:

Kompozycję podlewany trzy razy w roku ok. 100 ml, zraszając rośliny mgiełką. Dla ekosystemu lepsze jest jego przesuszenie, niż nadmiar wody.

Parowanie:

Podczas zmiany temperatur otoczenia, zdarza się, że słoik paruje. Należy uchylić wieko na ok. 1 h – 2h do czasu, aż odparuje. Następnie zamknąć.

Pielęgnacja:

W kompozycji może pojawić się pleśń na roślinach, należy wówczas przemyć wacikiem z wodą z octem (roztwór 4:1), wyciąć uszkodzony fragment lub całą roślinę i zostawić w słonecznym miejscu na 1 dzień. W przypadku uschnięcia roślinki, należy usunąć ją z kompozycji. Szkło należy delikatnie przecierać papierowym ręcznikiem bez detergentów.

Pielęgnacja sukulentów w szkle:

Sukulenty żyją w gorących regionach świata o glebach suchych i ubogich niskiej wilgotności powietrza i okresowych suszach. Lubią miejsca bardzo nasłonecznione, a wodę potrzebną do przetrwania gromadzą w liściach. Liście pokryte są delikatną warstwą wosku, co zapobiega nadmiernemu parowaniu wody.

Miejsce:

Kompozycje uwielbiają opalać się na słoneczku. Preferują zatem miejsca bardzo jasne i nasłonecznione parapety, tarasy od strony południowej i wschodniej.

Podlewanie:

W okresie letnim 1-2 razy w tygodniu, zimą raz na 4-5 tygodni. Przesuszenie – oznaką niedoboru wody jest marszczenie się liści, które odzyskują jędrność po podlaniu. Sukulenty nie znoszą zalewania korzeni, powoduje to gnicie rośliny. Podlewany dopiero wtedy, gdy ziemia przeschnie.

Pielęgnacja:

W okresie letnim należy spryskiwać liście raz na 2 tygodnie miękko wodą. Pomaga to oczyścić liście z kurzu. Rośliny zasilamy nawozem do sukulentów i kaktusów raz na 2 tygodnie. Szkło należy delikatnie czyścić ręcznikiem papierowym bez detergentów.

Kwitnienie:

Sukulenty w zależności od gatunku kwitną raz w roku, a niekiedy raz w życiu. Przezimowanie roślin w temperaturze ok. 15-17 stopni oraz ograniczenie podlewania sprzyja kwitnieniu.

Już uciekasz?

Zostań z nami

i odbierz:

10% ZNIŻKI NA KOD:

WIOSNA 2019

ZADZWOŃ 501 713 141

Przewiń do góry